zayiflatan-cay

Zayıflatan Bitki Çayları

Zayıflatan Bitki Çayları

zayiflatan-cay

Merhaba kadın kısmı okuyucuları, bu yazımızda sizlere “Zayıflatan Bitki Çayları” ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Son birkaç yılda, ilaç tedavileri kadar bitkisel tedaviler de yoğunlukla kullanılır. Bitkisel tedavilerin amacı, aslında ilaç tedavisine destek sağlamaktır. Fakat ülkemizde bilinçsizce bitki çayı kullanımı mevcuttur. Özellikle zayıflamak için kullanılan çaylar, bilinçsiz seçildiğinde, birçok hastalığa hatta ölüme yol açabilir. Hazır satılan Form çayları yerine, içeriği araştırılarak ev ortamında demlenen bitki çayları tercih edilmelidir. Usulüne uygun demlenen bitki çayları, zayıflamak dışında, grip ve soğuk algınlığı gibi bakteri kökenli hastalıklardan korunmak için de oldukça faydalı olacaktır.

Bitki çayları kullanırken nelere dikkat edilmelidir; bitki çayları, tek olarak kullanıldığında farklı etki, karışım halinde kullanıldığında farklı etki gösterir. Bu sebeple karışım halinde hazır satılan diyet çaylardan uzak durmak gerekir. Yine daha fazla etki göstermesi için, kurutulmuş bitkileri aktardan almak ve ev ortamında demlemek gerekir. Hazır satılan demlik poşetleri, bazı işlemlerden geçirildiği için, doğal etkisini kaybedecektir.

Yeşil Çay İle Bel Çevresi İncelir

Diyet çayı olarak bilinen yeşil çayın en büyük özelliği, bel çevresini kısa süre içinde birkaç santim inceltmesidir. Üstelik bunun için başka bir şey yapmanız gerekmez. Günde iki bardak yeşil çay içmek yeterli olacaktır. Beraberinde yapılan yarım saatlik spor ise yeşil çayın tüm bedendeki yağları daha kısa süre içinde erittiği bilinmektedir. Mucizevi bu çayın kullanımı çok eski yıllara dayanır. Son birkaç yılda yapılan araştırmalar ise yeşil çayın; kanser, kolesterol, diyabet gibi hastalıklardan koruduğunu kanıtlamıştır.

Yaban Mersini Çayı Açlık Giderici Etkiye Sahiptir

Yaban mersini çayının en büyük özelliği, kan şekerini dengelemesidir. Yemeklerden önce içilen bir bardak yaban mersini çayı, tokluk hissi vererek daha az yemek yemenizi sağlar. Özellikle gece saatlerinde sık içilmesi tavsiye edilir. Böylece gece atıştırmalarının önüne geçecektir.

Kuş Otu Çayı Bağırsak Hareketlerini Hızlandırır

Kilo almada en büyük etken kabızlıktır. Tüketilen besinlerin vücutta depolanması, metabolizmayı yavaşlatacaktır. Kuş otu çayının etkili özelliği ise bağırsak hareketlerini hızlandırmasıdır. Böylece kısa süre içinde zayıflama imkânı yaratır. Fakat günde 1-2 bardaktan fazla tüketilmesi önerilmez. Bedenin güçsüz kalmasına, halsizliğe ve baş dönmesine neden olabilmektedir.

Sağlıklı yaşam ile ilgili diğer yazılarımıza buradan erişebilirsiniz.

Kadın Kısmı

Kadınlara kendini özel hissettiren kadın Blogu. Kadın, Kadın Sağlık, Cinsellik, Diyet, Güzellik, Makyaj, Moda, Astroloji, Magazin konuları ve daha fazlası.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir