ince-corap-giymenin-puf-noktalari

İnce Çorabı Kaçırmadan Giymenin Püf Noktaları

İnce Çorabı Kaçırmadan Giymenin Püf Noktaları

ince-corap-giymenin-puf-noktalari

 

Merhaba Kadın Kısmı okuyucuları, Bugün birçoğumuzun giyerken kaçırdığı ince çorap sorununa değineceğiz. Kadınların en büyük sorunları arasında yer alan ince çorap kaçması sorunu çözmek tahmin ettiğinizden daha kolay. Gerek günlük hayatta, gerekse özel günlerde kadınlara büyük şıklık ve zarafet katan ince çoraplar çok dikkat edilmezse kaçarak bir kabus haline gelebiliyor.

İnce Çoraplar Kaçırılmadan Nasıl Giyilir?

Peki kadınların hayatında büyük yer kaplayan ince çoraplar kaçırmadan nasıl giyilir?

İnce çorabınızı giymeden hemen öncesinde bacağınızı kremlemek, çorabınızı kolay giymenize yardımcı olacaktır. Çorabınızı en rahat bir sandalye üzerinde veya yatağın kenarına oturarak giymeniz size kolaylık sağlayabileceği gibi bel yada sırt ağrısı çekmenize de engel olacaktır.

Çorabın başından dikkat bir şekilde kıvıra kıvıra ya da Elinizi çorabınızın içine sokarak giymek isterseniz de elinizi, tırnaklarınızı avucunuza saklayarak yumruk yapın ve yavaşça aşağı doğru inin. Çorabınızın ayak kısmına geldiğinizde nazikçe ayak parmağınızın hareket edebileceği şekilde dikkatli bir şekilde giyin.

Mümkün olduğunca tırnağınıza temas ettirmeden (özellikle uzun ve manikürü yok ise ) parmağınızın iç kısmıyla çorabınızı yavaşça çekin daha sonra aynı işlemi diğer ayağınıza yapın.

Çorabınız diz hizasına geldiğinde ayağa kalkın ve mümkün olduğunca yine tırnağınıza temas ettirmeden parmağınızın iç kısmıyla yukarıya doğru çekin. Eğer seçiminiz çok ince bir külotlu çorap ise tüylerinizi almanız görüntü açısından çok önemli olacaktır.

Çorabınıza zarar gelmemesi için ayağınızın manikürlü olması büyük avantaj sağlayacaktır. Doğru iç çamaşırı seçimi bacaklarınızın göründüğünden daha uzun gösterebiliyor. Bu yüzden yüksek belli külot ya da body seçimi vücut yapınızı daha sıkı ve sportif göstereceğinden bacaklarınızı da olduğundan uzun gösterecektir.

Estetik görünüm açısından kadının en önemli aksesuarları arasında Saçlar, makyaj ve ince külotlu çorap yer alıyor. Bu yüzden ince külotlu çoraplar küçük kusurları yok ederek pürüzsüz bir görünüm sağlamada büyük rol oynuyor.

İnce Çoraplarda Hangi Renkleri Tercih Etmeliyiz?

Renkler ve zevkler tartışılmaz diye bir söz vardır. Aynı söz külotlu ince çorap kısmında da geçerli. Aklınıza gelen ve kendinize yakıştırdığınız tüm renkleri çorap seçiminizde uygulayabilirsiniz. Fakat unutmayın siyah en asil renktir. Bu yüzden siyahın yeri çok ayrıdır. Fakat acı kahve, krem rengi, kırmızı ya da haki renkleri de ince çorap seçimlerinizde sıralamaya girebilir. Kemik ve beyaz renkleri ise daha çok gelinlik modelleri için tercih ediliyor.

Diğer Moda yazılarımız için tıklayın.

 

Kadın Kısmı

Kadınlara kendini özel hissettiren kadın Blogu. Kadın, Kadın Sağlık, Cinsellik, Diyet, Güzellik, Makyaj, Moda, Astroloji, Magazin konuları ve daha fazlası.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir