Ayağıma Uygun Ayakkabıyı Nasıl Seçerim?

Ayağınıza Uygun Ayakkabıyı Nasıl Seçebilirsiniz?

uygun-ayakkabi-secimi

Biz kadınlar internetten alışveriş yapmayı çok severiz, fakat asla kendimize ne alacağımız konusunda en doğru adımı atmayı başaramayız. Biz bu yazımızda sizlere en uygun ayakkabıyı nasıl seçeceğiniz ile ilgili ipuçları vereceğiz.


Tüm canlıların biyolojik özellikleri farklıdır. Bu farklılıklara bağlı olarak düşünme yetisini kullanabilen insan, kendine en uygun tercihleri belirler ve ihtiyacını ve isteklerini karşılamada yeterli olabilecek olan da karar kılar. Peki biz şimdi ayağımıza uygun ayakkabıyı nasıl seçeceğiz?

Ayağınızın Tipini Belirleyin

ayakkabi-secme-2

Ayakkabı seçimi gayet düz bir mantıkla düşünülürse pekte uğraş gerektirmeyen bir durum gibi görünse de aslında çok hassas ve üzerinde durulması gereken bir durumdur. Peki, ayağınıza uygun ayakkabıyı nasıl seçebilirsiniz? Ayakkabı alımında öncelikle ayağınızın hangi tipte olduğuna dikkat etmek gerekir. Sivri ve uzun mu? Ya da taraklı mı? Bu sorunun yanıtını bulduktan sonra ayakkabı seçimi genel hatlarla belirlenir. Sonra ki soru ise bu ayakkabıya nerede ihtiyacım var? Günlük mü giyeceğim? yoksa bir davete ya da geceye mi? bu sorunun cevabını da verdikten sonra artık geriye kalan sorular daha aza indi demektir. Şimdi ise bir diğer soru olan ayağınızın tipi nasıl? Ayağınız uzun ve sivriyse, ayakkabıyı da günlük ihtiyacınız için alıyorsanız önü açık ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Fakat uzun ve dar ise biraz daha rahat olan babet türü ayakkabıları seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Özellikle gece ayakkabılarında stiletto modellerine yönelmeniz sizi daha şık ve kaliteli gösterecektir. Kış sezonunun bitmeye yaklaştığı şu sürelerde yeni modelleri tarafımızdan takip etmeyi unutmayın.

Günlük ayakkabılarda babet tercih edin.

Peki her şeyi yanıtladık sıra geldi nerede hata yaptığımıza? Ayak numaranızı biliyorsunuz evet ancak her 34 yada her 36 numaranın sizin ayağınıza olacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü ayakkabı kalıpları firmadan firmaya, üreticiden üreticiye farklılık gösterir. Bu yüzden ayakkabı alırken yarım no büyük almanızda fayda olacaktır. Bu hareketiniz sayesinde doğru ayakkabı seçimi‘ni yaptığınız gibi doğru ayakkabı numarasını da bulmuş olacaksınız. Ayak numaranız büyükse ve babet tercih etmek istiyorsanız bu durumun aksine önü kapalı babetleri tercih edebilirsiniz. Daha şık bir ortam için alıyorsanız uzun topuklu her türlü ayakkabıyı alabilirsiniz. Ayağınız eğer taraklıysa işiniz biraz sıkıntılı diyebiliriz. Taraklı ayaklar için öncelikli olan konfordur. Bu nedenle sandaletler ve spor ayakkabılar tam sizin için. Topuklu ayakkabı tercih etmek isterseniz de daha düşük ve kalın topuklu ayakkabılar tercih edilebilir. Ayağınıza uygun ayakkabıyı nasıl seçebilirsiniz? Sorusunun cevabını yukarıda ki adımları izleyerek bulabilir ve ayakkabı alışverişlerinizde bu kriterleri göz önünde bulundurarak ayakkabı alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Diğer moda yazılarımıza göz atmayı unutmayın 🙂 Konu ile ilgili görüşlerinizi bize yorum bırakarak belirtebilirsiniz.

 

Kadın Kısmı

Kadınlara kendini özel hissettiren kadın Blogu. Kadın, Kadın Sağlık, Cinsellik, Diyet, Güzellik, Makyaj, Moda, Astroloji, Magazin konuları ve daha fazlası.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir