2016-yaz-abiye-modelleri-1

2016 Yaz Abiye Modası

2016 Yaz Abiye Modası

2016-yaz-abiye-modelleri-1

2016 Yaz modasının en önemli parçalarından biride tabii ki abiyelerdir. 2016 yaz abiye modelleri bu sene kendinden çok bahsettirecek gibi görünüyor. 2016 Yaz modası renkleri daha çok mavi, kırmızı, mürdüm, kırmızı tonları, karışık renkli modeller ve siyah olarak karşımıza çıkıyor. Bir kadın için giyim ne kadar önemliyse aynı şekilde makyaj da çok önemlidir. Sizler için daha önceden hazırlamış olduğumuz 2016 ilkbahar & yaz makyajı yazımıza da bakmanızı öneriyoruz.

Bahar ve Yaz aylarında; düğün, mezuniyet töreni, nişan, davet gibi özel etkinlikler hız kazanır. Gece yapılan bu törenlere ise her zamankinden daha büyük özenle hazırlanmak gerekir. Giysilerin, ayakkabıların, aksesuarların, saçların ve hatta makyajın, dikkatle seçilmesi ve uyum oluşturması önemlidir. 2016 Yaz modasında tercih edilen abiye giysilerde, oldukça fazla renk ve kumaş seçeneği mevcuttur. Önemli olan ise doğru renk kumaşı doğru kesim bir model ile buluşturmak, abartıdan uzak ama dikkat çekecek şıklığa taşımaktır.

2016 Yaz Abiye Modelleri genellikle uzun eteklerden oluşma olarak dizayn ediliyor. Giyen kişiyi daha zarif ve şık gösteren uzun etekler bu sezona damgasını vuracak. Özel davetleriniz ve önemli günleriniz için dizayn edilen bu abiye modelleri neredeyse her renkte üretiliyor. Dekolte ve omzu açık abiyeler ise bu sezonun favorileri arasında yer alıyor. İşte 2016 Abiye Modelleri

İki Parça Abiye Giysiler

iki-parca-abiye-modeller

Abiye giysiler, genellikle tek parça elbiselerden oluşur. Bu Yaz ise her zamankinin aksine ikili parçadan oluşan uzun veya kısa kesim giysiler dikkat çekmektedir. Bazen şifon tek renk kumaşlardan, bazen ise dantel veya ipek gibi gece giysilerine kalite katan kumaşlardan üretilen bu giysiler, zayıf kadınlar için değişik ve dikkat çekici bir tarz yaratır.

Metal Rengi Giysiler

Altın veya gümüş rengi ipliklerden üretilen bu giysiler, girdiğiniz kalabalıkta hemen dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Fakat metalik renkli abiye giysileri, daha dingin renklerde takı ve ayakkabılar ile kombinlemek gerekir. Hatta makyajın sade, saçların ise yüz şekline uyumlu bir topuz olması, sade ve şık görünme imkânı yaratacaktır.

Halter Yaka Abiye Giysiler

halter-yaka-abiye

Omuzları açıkta bırakan halter yaka giysiler, şifon üzerine boncuklar işlenerek daha dikkat çekici hale getirilir. Boynu komple kapatan modelleri, bu Yaz daha fazla karşımızda olacaktır. Kısa veya uzun etek boyuna sahip bu elbiseler, topuz olarak toplanmış saçlar ile alımlı bir gece kombini oluşturacaktır.

Karmaşık Abiye Giysiler

karmasik-abiye-giysiler

Bu yıla kadar daha çok komple dantel, komple şifon gibi elbiseler kullanılırdı. Fakat bu Yaz tek bir elbisede; dantel, şifon, iri desenler kısaca her detay aynı anda kullanılır. Fakat farklı her bir desenin, bir biri ile uyumlu olması ve bütün oluşturması önemlidir.

Omuzları Açıkta Bırakan Abiye Giysiler

2016-yaz-abiye-modasi-2

Bu sezonunun en dikkat çeken detayı, omuzları açıkta bırakan elbiselerdir. Hem gündüz giysilerinde hem gece giysilerinde sık gördüğümüz bu ayrıntı, 2016 yaz abiye modasında dantel veya şifon elbiselere yansıtılmıştır. Düşük kollar ise bu şık elbiselerde daha bir alımlı durmaktadır.

2016-yaz-tesettur-modasi

2016 Tesettür modası da oldukça şık modellerden ve trend kıyafetlerden oluyor. 2016 kış modasından alışık olduğumuz renkler bu sene yaz modasında da kullanılıyor. 2016 yaz sokak modası olarak bilinen etnik desenler gerçekten göze çok hoş görünüyor.

Yukarıda beğenip seçtiğiniz abiye elbisenin üzerine güzel bir saç modeli mi arıyorsunuz? Ünlülerin 2016 saç modelleri sizlere saç modeli seçmeniz için fikir verebilir.

2016 Yaz Abiye Modelleri

Kadın Kısmı

Kadınlara kendini özel hissettiren kadın Blogu. Kadın, Kadın Sağlık, Cinsellik, Diyet, Güzellik, Makyaj, Moda, Astroloji, Magazin konuları ve daha fazlası.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir