kemal-dogulu

Kemal Doğulu’dan Haber Var!

Kemal Doğulu’dan Haber Var!

kemal-dogulu

 

Geçtiğimiz günlerde evinde merdivenlerden düşmesi sebebiyle yaralanan ve yoğun bakımda tedavisi süren Kemal Doğulu’nun durumunun iyiye gittiği haberi geldi.

Kadir Doğulu birkaç gün önce instagram hesabında aile fotoğrafını paylaşıp Kemal Doğulu’nun durumunun iyiye gittiğini yazmıştı.

Etiler’de görüntülenen Kadir Doğulu’nun yakın arkadaşı Çağla Şikel’de  Kadir Doğulu’nun durumunun iyiye gittiğini ve dua etmeye devam ettiğini söyledi.

 

Kemal Doğulu Kimdir?

14 Ekim 1979’da Mersin’de dünyaya gelen Kemal Doğulu, elektronik müzik ve pop şarkıcısıdır. Fotoğrafçılık ve makyaj üzerine kariyeri de bulunan Kemal Doğulu, ünlü oyuncu Kadir Doğulu’nun kardeşidir.

Uzun yıllar boyu sanatçıların imaj makerliğini yapan Doğulu, sanatçıların makyözlüğünü ve fotoğrafçılığını da üstlendi. 2006 senesinde ünlü sanatçı Hande Yener’in imaj makerliğini yapan Kemal Doğulu, Hande Maxi adlı projesinde yer aldı.

Kemal Doğulu Nasıl Şarkıcı Oldu?

Hande Yener‘in konserinin bir tanesinde vokalisti gelmeyince yerine Kemal Doğulu geçti ve bu şekilde müzik kariyeri başlamış oldu. Hande Yener ile Erol Temizel, Doğulunun bu performansı üzerine onu çok beğenip bir proje yapmaya karar verdiler. Bu karar sonrasında Kemal Doğulu 2008 senesinde ” 1 Yerde ” adlı elektronik müzik kategorisinde bulunan maxi single’ını çıkardı. Bu single’ye ilk klip yine albüm ile aynı ismi taşıyan ” 1 Yerde ” adlı şarkıya çekildi.

Bu şarkı şubat ayında MTV Türkiye’de yayına girdi. Mart başında ise MTV tüm dünyada yayınlanan kanalında bu şarkıyı yayınladı. Kısa süre sonra World Top 10 listesine giren şarkı Nisan başında 1 numaraya kadar çıktı. 4 Hafta üst üste 1. sırada kaldı. 2. Klip ise ” Nedense, Nedense? ” adlı şarkıya çekildi.

Latest posts by Zeynep Taşkın (see all)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir