cansu-kaya-son-gelisme

Cansu Kaya’nın Davasında Son Gelişme!

Cansu Kaya’nın Davasında Son Gelişme!

cansu-kaya-son-gelisme

 

Muğla’da yaşanan ve kan donduran olayı hepimiz yakından izleyerek gördük. Bugün gelen haber ise yaşanan olaydan farksız ve korkunç… Bu kıza nasıl kıydınız? Cansu Kaya nasl öldü? 18 yaşında bir çiçeği tecavüz edip öldüren daha sonrada tutuklanan 25 yaşındaki N.D ve 18 yaşındaki M.P.Ç bugün serbest bırakıldı. Evet yanlış duymadınız… Cansu Kaya davası sonunda yurt dışına çıkması yasaklanan ve adli kontrol şartı ile dışarı salınan bu insanlar tekrar aramızda.

Yaşanan bu iğrenç Cansu Kaya olayını tekrar hatırlayalım…

Muğla’da yaşayan Cansu Kaya, bir restorantta garson olarak çalışıyordu. Mesai sonrası bir anda ortadan kaybolan Cansu Kaya’nın ailesi şüphelenerek telefon açtı. Ancak genç kıza ulaşamayan aile hemen jandarmaya telefon açtı.

Kayıp ihbarı alan Jandarma, arama sonuçlarında bir türlü genç kızı bulamadı. Aramaya Cansu Kaya’nın yakınları da dahil edildi. Cansu Kaya’nın cesedi ablası Burcu Kaya tarafından Dalyan’da bulunan bir su kenarında bulundu.

Buraya kadar okuyunca bile insanın tüyleri diken diken oluyor değil mi? Düşünsenize işinizden çıkmışsınız ve sizi kaçırıyorlar… ne kadar korkunç.

2 Kişi Tutuklanmıştı

Valilik tarafından gelen açıklamada 4’ü şüpheli 11 kişinin ifadesi alındığı bilgisi verilmişti. Bu ifadeler üzerine M.P.Ç ve N.D tutuklanmıştı. Cansu Kaya cinayeti ell ve tel yardımı ile boğularak yapılmıştı. Tecavüze uğrayan genç kız öldürülmüştü… Hemde suda boğularak.

İstanbul Adli Tıp Kurumu tarafından verilen raporda ise Cansu Kaya’nın suda boğularak öldüğü, el yada tel yardımı ile herhangi bir tecavüz bulgusunun bulunmadığı yönünde olmuştu.

Cansu Kaya’nın ölümünden sonra sözlerine dile getiren, yeğeninin eve bağlı bir kız olduğunu, açık bir listede eğitimini sürdürdüğünü ve üniversite hayalleri olduğunu söyleyen amcası Ramazan Ötüş, küçük yaşlarda evlatlık olarak verildiğini fakat Cansu’nun öz amcası olduğunu söyleyerek, ” Cansu evine çok düşkün bir kızdı, babasından çok beni görürdü. Çocukların hepsi de beni babası olarak gördü. Cansu hep yanıma gelirdi. Bana her şeyini anlatır ve paylaşırdı. Gizli saklı bir şey yapmazdı. Dalyan’da çalışmak istiyordu. Geldi ve bana söyledi. Bende izin verdim. Ben yıllarımı deniz ve balıkçılığa verdim. Boğulmuş bir insanı görünce anlarım. Ceset bulunduğunda burnundan kan geliyordu. Sadece vurgun yemiş birinin burnu kanar. Cansu Kaya cinayeti‘nde kesinlikle daha önceden öldürülmüş ve suya atılmış” dedi.

Kısacası yine bu hayatta ne kadar adaletin tartışılır olduğunu görmüş olduk. Maalesef kadınların kendilerini bir şekilde koruması gerekmektedir. Kimseye güven kalmadı. Herkes birbirinin yüzüne “Acaba bu insan tehlikeli mi?” diye bakmaya başladı. Hak veriyorum… ortalık gerçekten çok kötü. Umarım bu dışarı salınan katillerin bir şekilde cezası verilir.

Kadın Kısmı

Kadınlara kendini özel hissettiren kadın Blogu. Kadın, Kadın Sağlık, Cinsellik, Diyet, Güzellik, Makyaj, Moda, Astroloji, Magazin konuları ve daha fazlası.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir