kisa-saca-nasil-fon-cekilir

Kısa Saça Nasıl Fön Çekilir?

Kısa Saça Nasıl Fön Çekilir?

kisa-saca-nasil-fon-cekilir

 

Merhaba sevgili kadın kısmı okuyucuları, bu yazımızda “kısa saçlara nasıl fön çekeriz?” ondan bahsedeceğiz. Hepimizin bildiği gibi saçlar dış görünüşümüzün en önemli parçaları arasında yer alıyor. Kadınlar için saç demek güzellik demek. Bir insanı saçına bakarak dahi yorumlayabilir, o kişinin profilini ve karakterini tahmin edebilirsiniz. Hal böyleyken uzun ya da kısa orta veya kıvırcık, siyah, sarı, kahve veya başka bir renk tonunda, saçlarınızı değiştirerek hem kendinizi hemde görünüşünüzü değiştirebilirsiniz. Günümüz teknolojisi sayesinde saçlarımızı şekilden şekilde sokabilir ya da istediğimiz renge boyayabiliriz.

Uzun saçlara hükmetmek kolaydır. Uzun saçlar rahat bir şekilde düzleştirilir ya da kıvırcık bir modele çevrilebilir. Fakat işler kısa saçta hiç öyle yürümüyor. Son dönemlerin moda ikonları dahi kısa saçı tercih etmişken şu zamanda uzun saç ile kalmamız demek modanın gerisindeyiz demektir. Kadınlarda kısa saç son zamanlarda çok popüler. Peki kısa saça nasıl şekil verilir?

Kısa saça şekil verme size o an dünyanın en zor şeyi gibi gelse de kolay yolları vardır. Kısa ve kıvırcık olan bir saç şekline fön çekmek ise gerçekten çok zordur. Kısa saça fön çekmek bazen insanı çileden çıkartacak boyutlara getirir. Fırça ile tutamazsınız ve tutamadığınız için o fön makinesi ile adeta savaşırsınız. Sonuç olarak saçınıza istediğiniz gibi müdahale edemediğiniz için elektriklenmiş, diken diken rüzgar yemiş bir saç modeline dönüşürsünüz.

Hatta bazen o kadar sinirlenirsiniz ki “saçımı sıfıra vurayım da kurtulayım” derecesine gelir olay.

Aslına bakarsanız eğer doğru yolları izlerseniz kısa saça fön çekmek o kadar da zor olmaz. Kısa saça fön çekmek için gereken malzemeler ise şunlardır;

  • İnce bir fırça
  • Tabii ki Fön makinesi (ağzı en ince seçilecek)
  • Saç tutacağı (pens)
  • Sivri kuaför tarağı

Kısa Saça Fön Nasıl Çekilir?

kisa-saca-fon-cekme

Buraya kadar her şey tamam. Şimdi nasıl fön çekeceğimize gelelim. Kısa saçlara fön çekmek istendiği zaman ilk olarak saçımızı iyi bir şekilde ıslatmamız gerekiyor. Daha sonra saçları hafif bir şekilde kurulayıp havlu ile durulayın. Fakat durulama yaptıktan sonra saçınızı tamamen kurutmayın. Saçınız kısa olduğu için uzun saçlara göre daha hızlı ve çabuk kuruyacaktır bu yüzden sadece havlu ile biraz durulayıp nemini almanız yeterlidir.

Düzgün olarak nemlendirdiğiniz saçlarınızı, ince tarak yardımı ile tutam tutam ayırmaya başlayın ve ayırdığınız tutamları pens yardımı ile başınıza ekleyin. Fakat bu işlemi yaparken çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Her bir tarafı ayrı hizalar şeklinde penslerle tutturmalısınız.

Kısa saça fön çekmenin 2 bölümünde ise pens ile tutturduğumuz saçlarımızı yan taraftan başlayarak, her tutamı tarak yardımı ile tek tek iyice ayırıyoruz. Tarakla fön çekmek işimizi daha kolaylaştıracaktır. Saç tutamını fırça ile buluşturduktan sonra, fön makinesini fırçaya eğimli bir şekilde getirerek fön çekmeye başlıyoruz. Eğer fön makinesini dik tutarsanız saçlarınıza zarar verebilirsiniz. Fön makinesini dik tutmak saçınızın rengini soldurur ve yıpratır.

Makineyi fırça ile birlikte aynı anda hareket ettirerek, pens ile tutturduğumuz tutamı düz konumda aşağı doğru çekin. Eğer başka tarafa çekerseniz saçınız buna isyan edecek ve istediğinizi yaptırmayacaktır. Yan tarafa bu işlemleri bitirdikten sonra aynı şekilde diğer taraflara da bu şekilde fön çekme işlemini uyguluyoruz. Eğer yeterli sabrınız bulunuyorsa bu şekilde saçınızı oldukça güzel bir şekilde fönleyip istediğiniz şekle ulaşabilirsiniz.

Kısa saça fön çektikçe eliniz alışacak ve her defasında süreyi daha da aşağı çekeceksiniz. Unutmayın ne kadar antrenman yaparsanız o kadar daha iyi sonuç alırsınız.

Sevgiler.

Saç ile ilgili diğer yazılarımıza buradan bakabilirsiniz.

Kadın Kısmı

Kadınlara kendini özel hissettiren kadın Blogu. Kadın, Kadın Sağlık, Cinsellik, Diyet, Güzellik, Makyaj, Moda, Astroloji, Magazin konuları ve daha fazlası.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir