nude-dudak

Dudaklarda Son Trend! Nude Dudaklar

Dudaklarda Son Trend!  Nude Dudaklar

nude-dudak

Makyajda doğallık akımı git gide büyüyor ve hepimizi etkisi altına alıyor. Son dönemde ise bu akımla birlikte hepimizin hayatına “nude” “nude makyaj” gibi terimler girdi. Peki nedir bu nude” ve nude makyaj?

Nude Makyaj Nedir?

Öncelikle Nude kelime olarak çıplak, ten rengi gibi anlamlara gelmektedir. Bu açıklamadan da anlayacağımız üzere nude makyaj ten renginde, yapılan yokmuş gibi duran makyaj çeşididir. Kısaca doğal makyaj da diyebiliriz.

Nude ten makyajı ve tırnaklardan sonra şimdi sıra dudaklarda. Son akım olan nude dudaklar artık her yerde sık sık karşılaşıyoruz. Günlük hayatımızda, iş hayatında, davetlerde aklınıza gelebilecek her yerde karşımızdalar. Peki biz bu durumdan şikayetçi miyiz? Tabi ki hayır!

Çünkü Nude makyaj ve dudaklar hem daha doğal, hem de daha elegant bir görüntü veriyor. İşte nude dudakların bize sağladığı bazı yararlar.

Öncelikle nude rujlar dudaklarımızı daha dolgun gösteriyor. Her renk göz makyajıyla uyum sağlıyor. Göz makyajınız gözlerinizi ön plana çıkartırken nude dudaklar da hem doğal hem de dikkat çekici duruyor. Buda daha şehirli, daha modern ve elegant bir görünmenizi sağlıyor. Hızlı makyaj yapmanız gerektiğinde de tam bir kurtarıcı, aynı zamanda teni daha bronz ve canlı gösterdiği detayını da unutmayalım.

Bu arada size küçük bir tüyomuz olacak Nude Rujunuzu sürmeden önce diş fırçasıyla dudaklarınıza hafifçe peeling yaparsanız dudaklarınız çok daha güzel görünür.

Nude Ruj hakkında bilmemiz gerekenler nelerdir?

Öncelikle açık tenlilerin daha pembe tonlardaki nudeları koyu tenlilerin ise kahve ve alt tonu nudeları tercih etmesi gerekir. Dilerseniz yalnızca lip balm uygulayarak da kendi doğal dudak renginizi vurgulamayı deneyebilirsiniz.

Parlak nude rujlar koyu yeşil ve toprak tonlarında göz makyajında muhteşem ve asil durur. Ancak parlak nude ruj kullanırken miktarına dikkat edilmelidir. Abartılarak sürüldüğü takdirde zarafetini kaybedecektir.

Mat nude rujların dokusu kadifemsi ve yumuşak olmalıdır. Pütürlü ve kalın dokulu rujlardan kaçınılmalıdır. Mat nude ruj şeftali, pembe ve koyu antrasit göz makyajı tonlarıyla birbirini muhteşem tamamlar. Ancak burda en çok dikkat edilmesi gereken nokta tüm makyajın birbiriyle bir bütün halinde uyumlu olmasıdır. Makyajın tamamı uygun bir renkte olmalı ve yardımcı bir renk kullanarak nude rujun kırılması gerekmektedir.

Son olarak nude rujları en güzel gösteren göz makyajlarından birisi de kesinlikle siyah göz makyajıdır.

 

Latest posts by Zeynep Taşkın (see all)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir