dogal-sac-bakimi

Doğal Saç Bakım Uygulamaları

Doğal Saç Bakım Uygulamaları

dogal-sac-bakimi

 

Merhaba kadın kısmı okuyucuları, bu yazımızda sizlere “Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır” ondan bahsedeceğiz. Saç bakımı için büyük paralar harcayan biz kadınlar bu konu ile ilgili doğal ve pratik bir yol arıyor. İşte o pratik yolda bize bitkisel saç bakımları ve doğal saç bakımlarından geçiyor.

Saçınız için de diyet yapmalısınız evet biraz duyunca biraz garip gelebilir ama maalesef bu böyle işliyor. Beslenmenize dikkat ettikten sonra doğal ürünleri kullanarak saçlarınıza gayet güzel bakım yapabilirsiniz. Eğer bu iki opsiyona dikkat ederseniz bir süre sonra saçlarınız artık lüks ve pahalı bakım araçlarına ihtiyaç duymayacak bir hale gelecektir.

Burada önemli olan nokta sizin ne kadar istikrarlı olduğunuzdur. İlk olarak saçınıza canlılık katacak, doğal bir parlaklık verecek ve saç derisini besleyecek bazı saç maskelerini kullanarak başlayabilirsiniz. Evde yapımı çok kolay olan doğal saç bakımı çeşitlerini sizde uygulayabilirsiniz.

Doğal Saç Bakımı (Yumurta)

Beslenmede önem taşıyan proteini en yüksek yiyeceklerden biri olan yumurta, cansız ve yıpranmış saçlarınız için kullanacağız maskelerin neredeyse hepsinde bulunur.  Peki doğal saç bakımı yumurta ile nasıl yapılır?

Yumurta ile Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Önemli ayrıntı: “Yumurtayı havlu ile kurutulmuş ıslak saça süreceksiniz.”

Eğer zamanınız yoksa 1 adet yumurtayı (fakat saçınız uzun ise bunu 2 yumurtadan aşağı yapmayın) köpürene kadar çırpın. Yumurta yeterince köpürdükten sonra saç derinize sürün ve köklerden başlayıp en uçlara kadar yedirin. Bu işlem bittikten sonra ortalama 20 ile 25 dakika arası bekletin. Maske ile işiniz bittikten sonra saçınızı ılık su ve biraz şampuan ile temizleyebilirsiniz. Haftada bir tekrar edeceğiniz yumurta maskesi saçlarınızı eski canlılığına getirecek kısa sürede sizi daha sağlıklı yapacaktır.

Sirke ile Doğal Saç Bakımı

Doğal saç bakımı olarak önerebileceğimiz bir diğer seçenek ise sirke ve zeytinyağı ile doğal saç bakımı yapmaktır. Haftada 1 yada 2 defa saçınızı sirkeli su ile durulayarak bu işlemi yapabilirsiniz.  Peki sirke ile doğal saç bakımı nasl yapılır?

2 yada 3 litre suya 1 su bardağı sirke dökün daha sonra saçını şampuanlayın ve bu su ile durulayın. Bu şekilde durulama yaptıktan sonra saçınız bir süre sirke kokabilir ancak daha sonra koku yavaş yavaş gidecektir. Eğer bu koku sizi rahatsız edecekse sıralamayı ters çevirebilirsiniz. Sirkeli su ile saçınızı yıkamanın size faydaları daha doğal bir parlaklık ve daha dolgun bir görüntü olarak geri dönüş yapar.

Cilt bakımı için Avokado faydaları ve Avokado maskesi ile ilgili yazımıza buradan erişebilirsiniz.

Kadın Kısmı

Kadınlara kendini özel hissettiren kadın Blogu. Kadın, Kadın Sağlık, Cinsellik, Diyet, Güzellik, Makyaj, Moda, Astroloji, Magazin konuları ve daha fazlası.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir