ciltten-sac-boyasi-nasil-cikar

Ciltten Saç Boyası Nasıl Çıkar?

Ciltten Saç Boyası Nasıl Çıkar?

 
ciltten-sac-boyasi-nasil-cikar

 

Birçoğumuz saçımızı evimizde boyuyoruz. Fakat ne kadar profesyonel gibi saçımızı boyayabilsek de her şey kusursuz olmayabiliyor. İşte zaman zaman evde saç boyamayı kabus haline getiren boya sonrası cildimize sürülen saç boyası lekeleri. Bugün size saçımızı boyadıktan sonra cildimize bulaşan saç boyası lekelerinden nasıl kurtulabileceğimize dair bazı ipuçları vereceğiz.

Saç Boyası Lekelerinden Kurtulma Yolları

Öncelikle ilk tedbirinizi boya öncesinde alabilirsiniz. Boyaya başlamadan önce eldivenlerimizi takıyoruz. Sonrasında saç çizgimizi veya boyanın bulaşabileceği muhtemel yerleri vazelin, saç kremi, dudak balmı gibi krem ve çeşitleri sürüyoruz. Bunu boyanın bulaşabileceği yerlere bariyer çekmek gibi de düşebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra boya sürülse bile yağ bazlı makyaj çıkarma suyu ve pamukla lekenin kolayca çıktığını görecekseniz.

Boya sonrasında oluşan lekelerin çıkarılması için birçok öngörü ve eski yöntemler karşımıza çıkıyor. Saç lekesi çıkarmak için kullanılan eski ve yeni yöntemlere aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

  • Zeytin yağına kulak temizleme çubuğu veya pamuğu batırıp lekelere sürebilirsiniz.
  • Saç spreyi de bu konuda destek alabileceğimiz malzemelerden birisidir. Pamuğa spreyi sıkıp boyalı yerlere yavaşça sürebilirsiniz.
  • Süt de kullanılan bir yöntemdir. Süte pamuğu batırıp yavaşça halkalar çizerek yüzünüzü silebilirsiniz.
  • Eğer cildiniz çok hassas bir yapıya sahip değilse asetonu pamuğa dökerek de lekeleri çıkartabilirsiniz. Ancak işlem sonrasında hemen bol suyla cildinizi yıkayıp nemlendirmeyi unutmayın.
  • Yukarıdaki öneriler işe yaramazsa piyasada satılan saç boyası çıkarmaya yarayan malzemelerden alabilirsiniz.

 

Latest posts by Zeynep Taşkın (see all)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir