cilt-lekleleri-maske-tarifi

Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifleri

Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifleri

cilt-lekleleri-maske-tarifi

Ciltte Oluşan Koyu Lekeler İçin Maske Tarifleri

Merhaba Kadın Kısmı okuyucuları bugün sizlere güzelliğinize güzellik katacak maske tarifleri vereceğiz. Yazın da gelmesiyle birlikte Güneş’ten kaynaklanan ya da bunun dışında cildimizde daha önce oluşan lekelerden kurtulmak için doğal, kolay ve pratik bütçenizi sarsmadan çok düşük maliyetlerle evde kendinizin de yapabileceği maske tariflerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Koyu lekeler için limon suyu

Öncelikle ilk konumuz limon, lekelerle savaşırken en büyük destekçimiz limondur. Bunun nedeni ise cilt rengini açmak için birebir olan sitrik asitin limonun içerisinde bol miktarda yer almasıdır.  Ayrıca ciltte oluşan koyu lekeleri açmaya büyük etkisi vardır. Sitrik asitin ölü hücreleri ciltten atıp, yeni hücre oluşumunu hızlandıran özelliği sayesinde cildinizdeki lekelerden kurtarmaya yardımcı olduğu gibi, cildinizi yeniler, ve canlandırır.

Malzemelerimiz;

Limon suyu ve pamuk

Hazırlanışı,

Yapmamız gereken tek şey biraz limon suyuyla pamuğumuzu ıslatmak. Islattığınız pamukla lekelerin bulunduğu yerleri güzelce ovalayın, iyi bir sonuç almak istiyorsanız bu işlemi günlük uygulayın. Maskenizi düzenli yaptığınız takdirde  2-3 hafta sonunda gözle görülür, etkileyici bir sonuç elde edeceksiniz.

Yüzde oluşan Leke ve Sivilceler İçin Bal ve Tarçın Maskesi

Bu maske tarifimiz ile hem sivilcelerinizden kurtulabilir hem de cilt lekelerinizin rengini açabilirsiniz.

İçerisinde yer alan anti bakteriyel özelliği sayesinde bal sivilcenin başlıca nedeni olan bakteriyel oluşumunu önler ve doğal antibiyotik etkisi sağlar. Tarçında mikropları temizleyici özelliği sayesinde sivilcelerin daha hızlı iyileşmesinde oldukça etkili bir rol oynuyor.

Bu maskeyi düzenli uyguladığınız takdirde cildinizdeki gözle görülür şekilde oluşan değişikliklere siz de şahit olacaksınız. Maskenin düzenli kullanıldığı takdirde lekeleriniz azalmaya ve hafiflemeye başlar, cildiniz pürüzsüz ve nemli bir hale gelir. Maskemizin tarifine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Malzemelerimiz;

2 yemek kaşığı bal

1 çay kaşığı tarçın

Hazırlanışı,

Öncelikle bal ve tarçını iyice karıştırıyoruz. Maskeden önce güzelce yıkayıp kuruladığımız yüzümüze karışımı sürüyoruz ve 10 dakika bekliyoruz. 10 dakika sonrasında yüzümüzü ılık suyuyla iyice temizliyoruz. Düzenli kullanımda etkiyi sizde fark edeceksiniz.

 

Güneş Lekeleri için Bal ve Çilek Maskesi Hazırlanışı,

Malzemelerimiz;

3-4 adet iyi yıkanmış çilek

2 çay kaşığı bal

Hazırlanışı;

Her maske öncesi olduğu gibi öncelikle yüzümüzü yıkayıp kuruluyoruz. 3-4 adet iyice yıkanmış olan çileği çatal yardımıyla ezip balla karıştırıyoruz. Sonrasında elde ettiğimiz bal ve çilek maskesini yüzümüze sürüyoruz ve 20 dakika bekliyoruz. 20 dakika sonunda yüzümüzü ılık suyla güzelce temizliyoruz. Cildinizdeki kuruluğu gidermek için nemlendirici kullanın. Yüzünüzde lekeler çoksa maskeyi 1 ay boyunca haftada 2 kez kullanabilirsiniz.

Sirkeyle Lekeleri Giderme;

Anlaşılacağı üzere bu bir maske değildir. Cilt temizleme işlemi gibi düşünebilirsiniz. Sirke lekeleri gidermek için oldukça etkili bir uygulamadır.

Hazırlanışı;

Öncelikle 1 ölçek sirkeyi inceltmek için 1 ölçek iyi su kullanmamız gerekiyor. İncelttiğimiz suyu pamukla (kulak temizleme pamuğu da kullanabilirsiniz) lekelerinizin üzerine sürün ve 10 dakika bekleyin. 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla güzelce yıkayabilirsiniz.

Daha etkili bir formül içinde yarım çay kaşığı elma sirkesi, yarım çay kaşığı limon veya portakal suyuyla da karıştırıp uygulayabilirsiniz.

“ Elma sirkesini inceltme işlemini yapmadan da direkt olarak yüzünüze sürebilirsiniz. Ancak bu nokta dikkat etmeniz gereken husus cilt yapınızdır. Hassas bir cilde sahipseniz cildiniz tahriş olabilir” Bu uygulamayı yaparken bu hususu muhakkak göz önünde bulundurun ”

Her iki uygulamayı da gün içerisinde 2-3 kes tekrarladığınız takdirde 3-4 hafta sonra lekelerin renginin açıldığını gözle görülür bir şekilde fark edeceksiniz.

 

Latest posts by Zeynep Taşkın (see all)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir