yagli-saclar-icin-cozum-onerileri

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler

yagli-saclar-icin-cozum-onerileri

Merhaba kadın kısmı okuyucuları, bu yazımızda sizlere “Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler” sunacağız. Bazı insanların, saçlarındaki yağ salgısı normalden fazladır. Saç şeklini muhafaza etmek, saçları daha temiz ve canlı göstermek, bu durumda oldukça zor olur. Genellikle cildi çabuk yağlanan kişilerde görülen yağlanan saç sorunu, aslında cildin daha geç kırışmasına neden olduğu için bir anlamda şans da sayılabilir. Günlük hayatta alınan bazı tedbirler, saçlardaki yağ miktarını azaltarak, saçların daha temiz ve canlı görünmesini sağlayacaktır.

Saçlara Sık Dokunmak Yağlanmaya Sebep Olur

Gün içinde en çok bakteri, ellerde birikir. Bu bakteriler ise el kanalı ile ağız göz, saç gibi organlara temas eder. Saçları ile sık oynayan veya saç tarayan kişilerde, saçların çabucak yağlanması kaçınılmazdır. Taramak, yağ salgı hızını artıracaktır.

Saçları Aşırı Sıcak Su İle Yıkamak Yağlanmasına Neden Olur

Sıcak su saç bakım ürünleri ile birleştiğinde, saç derisinin kurumasına neden olur. Bu sebeple banyo suyunun ılık olması önemlidir. Yine kullanılan saç bakım ürünlerinin, saçın özelliğine uygun seçilmesi gerekir. Kuru saç için, saçları çok daha fazla kurutan şampuan kullanmak, saçların kırılmasına ve kopmasına neden olur.

Kepek Sorununu Önlemek

Saç kepeği, hemen her insanın dönem dönem yaşadığı sorunlar arasında yer alır. Kepekli saç için özel üretilmiş saç bakım ürünleri mevcuttur. Kaliteli markalardan edinilen ürünler, kepeği kısa süre içinde yok eder. Ayrıca saçlar şampuanlandıktan sonra, iyice durulanmalıdır. Saç tellerinin arasında kalan şampuan kalıntıları da kepek oluşumunu hızlandıracaktır.

Saç Şekillendiriciler Saçları Yağlandırır

Saç düzleştirici veya maşa gibi cihazlar, saçların yüksek ısıya maruz kalmasını sağlar. Saç telleri saç derisine yapışır ve yağ salgılar. Ayrıca saç tellerinde, yanma ve kopmalara neden olur. Bu cihazların çok sık aralıklar ile kullanılması önerilmez.

Yanlış Beslenme Saçların Yağlanmasına Neden Olur

Yağlı, baharatlı besinler saçların sık yağlanmasına neden olur. Ayrıca karbonhidrat içerdiği için saç tellerinde dökülmelere ve mat görüntüye neden olur. Bol miktarda mevsim meyve ve sebzesinden tüketmek, her gün süt, yumurta et gibi protein içeren besinler ile beslenmek, saçların daha sağlıklı görünmesini sağlar. Ayrıca saçlardaki yağlanma hızını yavaşlatır. Saçınızın daha sağlıklı görünebilmesi için hazır ve dondurulmuş yiyeceklerden de uzak durmanız sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

Saç ile ilgili diğer yazılarımız için tıklayın.

Kadın Kısmı

Kadınlara kendini özel hissettiren kadın Blogu. Kadın, Kadın Sağlık, Cinsellik, Diyet, Güzellik, Makyaj, Moda, Astroloji, Magazin konuları ve daha fazlası.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir