en-cok-tercih-edilen-estetik-operasyonlar

2016’nın Popüler Estetik Operasyonları

2016’nın Popüler Estetik Operasyonları

en-cok-tercih-edilen-estetik-operasyonlar

 

Yaşın ilerlemesi ile birlikte, yüzün ve vücudun belli bölgelerinde deformasyon oluşması kaçınılmazdır. Fakat son yıllarda geliştirilen yeni estetik uygulamalar, yaşın; yüze ve vücuda verdiği hasarı yok etmekte, daha zinde ve genç bir görüntü ortaya çıkartmaktadır. Üstelik geliştirilen teknikler sayesinde, birçok estetik müdahalede dikiş kullanmaya gerek bulunmaz.  2016 yılında en sık tercih edilen estetik operasyonlar şu şekilde sıralanabilir;

Yüz Gençleştirme

Yüz gençleştirme; örümcek ağı ismi verilen bu operasyon, deri içinden özel iplikler kullanılarak, cildin gergin bir hale getirilmesidir. Yüz bölgesindeki doku sarkmasını önler, daha gergin ve sıkı bir görüntü ortaya çıkartır. Kesi uygulanmadan yapılan bu işlem, her hangi bir iz bırakmaz. Kullanılan ipliklerin dayanma süresi ise 3-6 yıldır. Bu sürenin sonunda işlemin tekrar edilmesi gerekir.

Yağ Enjeksiyonları

Yağ Enjeksiyonları; günümüzde geliştirilen vaser uygulamaları, aynı anda bölgesel yağlardan kurtulma ve alınan yağlar ile başka bölgelerin şekillendirilmesi işlemini mümkün hale getirmiştir. Basen, kol, bacak ve göbek bölgesinden alınan fazla yağlar, bacak şekillendirmek, göğüs büyütmek veya kalçaları dolgun hale getirmek için kullanılabilir. Üstelik kesi uygulanmadan yapılan bu işlem, hastanede yatmayı gerektirmez.

Saç Ekimi Operasyonları

Saç ekimi operasyonları; kellik sorunu, genç yaşlardaki erkeklerin en büyük sıkıntısıdır. Genetik nedenler ile dökülen saçlar, günümüzde basit işlemler ile tekrardan çıkartılır. Kişinin kendi saç kökleri kullanılarak yapılan bu operasyonda; kalem tekniği, mega seans saç ekimi, DHİ saç ekimi gibi uygulamalar geliştirilmiştir. Nakil için çıkartılan saçların deri dışında uzun süre beklemesini önleyen bu uygulamalar, ekilen saçların daha yüksek oranda tutunmasını sağlar. Acısız ve izsiz saç ekimi olarak en sık tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer alır.

Dolgu

Dolgu; dudakları veya kırışıkları doldurmak için kullanılır. Film yıldızlarından esinlenerek doldun dudak hayali kuran genç kadınlar, kesi uygulanmadan dudaklarına dolgu yaptırmaktadır. Alın, kaş arası veya kazayağı bölgesindeki doku kayıpları da aynı yöntem ile giderilir. Kendiliğinden eriyen dolgu malzemeleri kullanıldığı için, 6 ay veya 1 yılın sonunda tekrarlanması gereken bir işlemdir. Ekonomik ve kolay bir işlem olduğu için, kullanımı yaygındır. Günümüzde çok sık uygulandığı için, kadınların gençlik sırrı olarak tanımlanır.

Kadın Kısmı

Kadınlara kendini özel hissettiren kadın Blogu. Kadın, Kadın Sağlık, Cinsellik, Diyet, Güzellik, Makyaj, Moda, Astroloji, Magazin konuları ve daha fazlası.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir