2016 İlkbahar & Yaz makyajı-1

2016 İlkbahar & Yaz makyajı

2016 İlkbahar & Yaz makyajı

 

2016 İlkbahar & Yaz makyajı-1

Merhaba bayanlar 2016 ilkbahar yaz trendleri artık tamamen belirlendi diyebiliriz. 2016 ilkbahar yaz modası artık kıyafet ve saçlar gibi makyajda da belirleyici noktalara erişiyor. İşte 2016’nın kendini gösteren renkleri…

KALIN KAŞLAR

Hepimizin yakından bildiği gibi ince ve yay görünümlü kaşlar artık tarihin tozlu sayfalarına karıştı. Uzun bir süredir doğallığa önem veren uzmanlar kalın ve gür kaşları tercih etmemizi öneriyor. Kalın kaş trendi 2016’da kendini dahada ön plana çıkartacak ve en parlak sezonunu yaşayacak. Çok ünlü makyaj uzmanlarının seçimi kalın kaş bu sene en şık haliyle ön planda olacak.

ilk-bahar-yaz-2016-makyaj-2

 

SEYREK KAŞLAR SORUN DEĞİL

Kaşlarınız seyrek mi? bu sizin için sorun olmasın. Seyrek kaşlarınızın olması sizin için artık bir dert değil. Pek çok ünlü makyaj üreticisinin seyrek kaşlara özel ürettiği ürünler ile kaşlarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Eğer kaşlarınız kalınsa daha da güzel görünmesini sağlamak için kaş jellerini tavsiye ediyoruz.

 

ilk-bahar-yaz-2016-makyaj-3

 

DAHA DOĞAL GÖRÜNÜN

2016 ilkbahar ve yaz trendlerinin başında doğallık geliyor sevgili bayanlar. Bu yıl şüphesiz en öne çıkan trendlerin başında “neredeyse olmayan” makyaj stili geliyor. Bu makyaj stili ile tüm detayların mümkün olabildiği kadarı ile doğal göründüğü, ten makyajının ağırlıkta olduğu bir makyaj çeşidinden bahsediyoruz. Gözler tamamen doğal sadece kirpikler ön planda, dudaklarda ise naturellik ve saflık göz önünde oluyor.

ilk-bahar-yaz-2016-makyaj-4

 

Doğallıktan şaşmamak adına strobing uygulaması oldukça ideal bir seçim olacaktır. Yüzü daha ve canlı parlak gösterme konusunda oldukça başarılı bir uygulamadır. Toz aydınlatıcılar ile bunu sağlamak sizin için çok zor olmayacaktır. 2016 ilkbahar yaz renkleri canlılığını güneşten alacak. Sizin yapmanız gereken ise çok basit…

2016 yaz makyajı nasıl olmalı? diye kara kara düşünmeyin… güneş kendini gösterdiği zaman sizi doğal olarak aydınlatacağı için mümkün oldukça elmacık kemikleriniz, burun ve dudak üstünüzü aydınlatmaya çalışın. Gözlerinize bol rimel, dudaklarınıza da hafif bir gloss yeterli olacaktır. Bu makyajın en profesyonel çeşidini Balmain ve Michael Kors defilelerinde görebilirsiniz.

ilk-bahar-yaz-2016-makyaj-6

2016 İLKBAHAR YAZ MAKYAJI GÖZ BÖLGESİ

2016 ilkbahar yaz makyajında göz bölgesi de doğallığını korumaya devam ediyor. Kedi gözü denen makyaj bu senede ön planda olacak. Sadece gözlerin ön plana çıkarıldığı bu makyaj uygulamasında mümkün olduğunca daha çarpıcı ve dikkat çeken gözler üretmeye çalışacağız. Böyle bir makyajın en basit çözümü ise tabii ki kuyruklu eye liner‘lar. Çeşit çeşit eye liner‘ın olduğu günümüzde kendinize en yakın bulduğunuz makyajı uygulayabilirsiniz.

ilk-bahar-yaz-2016-makyaj-7

 

Evet hanımlar bu yazımızda sizlere 2016 ilkbahar yaz trendleri ve 2016 ilkbahar yaz modası makyajı konularından bahsettik. Yorumlarınızı bekliyoruz.

2016 İlkbahar & Yaz Makyajı

Kadın Kısmı

Kadınlara kendini özel hissettiren kadın Blogu. Kadın, Kadın Sağlık, Cinsellik, Diyet, Güzellik, Makyaj, Moda, Astroloji, Magazin konuları ve daha fazlası.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir