30-günde-10kg-diyet

30 Günde 10 Kilo Verme Garantili Diyet

30 Günde 10 Kilo Verme Garantili Diyet

Fazlalıklarım var ve 10 kilo vermek istiyorum mu diyorsunuz? 2018 yazı için kendinizi yavaş yavaş hazırlamaya başlamanın tam zamanı! Hamurişi, tatlı ve fast food hepimizin korkulu rüyası. Bu ürünlerden hiç uzak kalamadığımız gibi yedikçe de yine yemek istiyoruz. Fakat maalesef vücudumuz bizim gibi düşünmüyor. İstenmeyen bölgelerimiz her zaman kendini yağ olarak geliştirmeye devam ediyor. Sizlere bu yazımızda evde kilo vermenin yollarından bahsedeceğiz. Bu yazımızı okuduktan sonra artık 10 kilo vermek için ne yapmalıyım? sorusunu sormayacaksınız!

            Yapacağınız kısa süreli bir yaşam tarzı değişikliği ile 30 günde 10 kilo verme diyetini kolayca uygulayabilirsiniz. Günlük yaşamınızda var olan sabah-öğle-akşam yemekleriniz yine olacak. Bunlar dışında sabah ile öğle, öğle ile akşam ve yatmadan hemen önce tüketeceğiniz ara öğünlere de sahip olacaksınız. Normal günlük yaşamınızda sadece üç öğün yemek yerken, bu program ile tam altı öğün yemeğiniz olacak. Buradaki temel mantık; çoğu zayıflama diyetinde olduğu gibi sık ama az miktarda yemektir.

30-günde-kilo-verme

Tavsiye edeceğimiz diyet listesi şu şekilde;

SABAH: 3 tane zeytin, 1 kibrit kutusu büyüklüğünde peynir (haftada üç gün haşlanmış tuzsuz yumurta olabilir), 1 ince dilim kepek ekmeği, 1 bardak şekersiz süt, yağsız-tuzsuz salata (istenildiği kadar), şekersiz çay (istenildiği kadar)

 

ARA ÖĞÜN : 2 tane meyve ( üzüm, kiraz gibi taneli meyvelerde 8 tane 1 adet meyve kabul edilecek ), 1 bardak ayran yada 1 kase yoğurt

 

ÖĞLE : 1 kase çorba, 3 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 köfte kadar et ( 1 köfte 30 gr. kabul edilecek, beyaz ette 2 katı (2 köfte kadar) yenecek ), 2 ince dilim kepek ekmeği, yağsız-tuzsuz salata (istenildiği kadar)

 

ARA ÖĞÜN : 2 tane meyve ( üzüm, kiraz gibi taneli meyvelerde 8 tane 1 adet meyve kabul edilecek ), 1 bardak ayran yada 1 kase yoğurt

 

AKŞAM : 1 kase çorba, 3 yemek kaşığı sebze yemeği, 2 köfte kadar et ( 1 köfte 30 gr. kabul edilecek, beyaz ette 2 katı (4 köfte kadar) yenecek ), 2 ince dilim kepek ekmeği, yağsız-tuzsuz salata (istenildiği kadar)

 

YATMADAN ÖNCE : 1 tane meyve ( üzüm, kiraz gibi taneli meyvelerde 8 tane 1 adet meyve kabul edilecek ), 1 bardak ayran yada 1 kase yoğurt

Bu diyeti uygulama şeklinize göre 2 ayda 10 kilo verdiren diyet olarakta güncelleyebilirsiniz. Görüldüğü gibi günlük beslenme listesi hiç de azımsanmayacak kadar bol yiyecek içermekte ve diyet uygulayan kişi asla aç bırakmamaktadır. Şu nokta da unutulmamalıdır ki; hedeflenen sürede hedeflenen kilonun verilmesi için diyet, spor ve yürüyüşle mutlaka desteklenmelidir.

Spor salonuna yazılamıyorsanız ya da gitmeye vaktiniz yoksa evde zayıflama yolları olarak basit çalışma yöntemleri uygulayabilirsiniz. İşte size yardımcı olacak 10 dakikada 100 kalori yakma egzersizleri. Kilo vermeye başladığınız süreden itibaren hem özgüveniniz artacak, hem kendinizi daha çok beğeneceksiniz. Üstelik tüm arkadaşlarınız ve yakınlarınız sizleri farkında olmadan övecek ve bu yolda daha fazla güçlenmenize yardımcı olacaklardır. Hem diyet yaparak hemde aç kalmadan kısa sürede 10 kilo vermenize yarayacak diyeti güle güle kullanın 🙂

Bu tür diyet yazılarımızı okumak için tıklayın.

 

Kadın Kısmı

Kadınlara kendini özel hissettiren kadın Blogu. Kadın, Kadın Sağlık, Cinsellik, Diyet, Güzellik, Makyaj, Moda, Astroloji, Magazin konuları ve daha fazlası.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir