yay-burcu-genel-ozellikleri

Yay Burcu Genel Özellikleri

Yay Burcu Genel Özellikleri

yay-burcu-genel-ozellikleri

Yay burcu diğer tüm burçlar arasında en idealist, en şanslı ve en pozitif burçtur. İnsanlar Yay Burçlarını genellikle özgürlüklerine bağlılıklarıyla tanımlar. Çok enerjik, coşkulu ancak bir o kadarda huzursuzdur.

Yay burçları açık sözlülük ve dürüstlük gibi kişisel özellikleriyle de ön plana çıkar. Aynı zaman da çok meraklı bir burçtur. Bu da onları Öğrenmeye meraklı, sürekli bilgi peşinde koşan yeni bilgilere ve gelişimlere açık bir hale getirir. Çok idealist olduğu için hayallerinin peşinden koşmayı asla bırakmaz.

Yay Burçları, simgelerinden de anlaşılacağı üzere çift karakterli bir burçtur. Tüm burçları ele aldığınızda toplamda çift karakterli 4 adet burç vardır. Yay burcu da bu burçlardan birisidir.

Yöneticisi bolluk ve zenginliğin temsilcisi Jüpiter’dir. Bu nedenle Yay burcu şanslı ve talihli bir burçtur. Kendi değerinin farkında olan bir burç olduğu için, sosyal  çevrede bir yeri olduğunun her zaman farkındadır. Doğum anında ters yıldız etkisine girmemiş ise Jüpiter bu konuda her zaman kendisine yardım edecektir.

Yay Burcu için dostluk çok önemlidir. Dostlarını kolay kolay yarı yolda bırakmaz. Yalnızlıktan nefret eder. Yay Burcunun çift karakterli olduğundan bahsetmiştik. Bu karakterin birincisi vücuduna, İkincisi ise kafa yapısında önem verir.

Yay Burcunun birinci kişiliğine sahip olanlar sürekli olarak spor yapmalı ve vücudunu geliştirmelidir. Özellikle bu alanlarda başarıyı yakalarlar. Yarışmalardan hoşlanır.

Yay Burcunun ikinci kişiliğini taşıyanlar ise, her türlü sorunu, başarıyı önce kafada bitirebileceğini bilir ve buna yoğunlaşır. Yay burçları eğitimi, seyahatleri ve ticareti temsil eder. Yay burçları felsefeyle de ilişkilendirilir. Dünyada sadece kafasını kullanarak büyük başarılara imza atanlara baktığınızda genellikle Yay Burcu olduğunu görürsünüz.

Yay Burçlarının iletişimi kuvvetlidir, konuşmaları tatlıdır. Çevresindekileri seçtikleri konularla oyalamasını iyi bilir. Hayatın eğlenceli tarafında oldukları için her olayın komik tarafını görürler. Mizah duyguları zevkli ve gelişmiştir.

Bu burcunun insanları çok girişken ve enerjiktir. Öz güvenleri yüksektir. Cesaretlerini ortaya çıkartacak hiçbir fırsatı kaçırmazlar. Liderlik özellikleriyle en plana çıkarlar.  Yaptıkları her işin arkasında dururlar.

Yay Burcunun Olumlu Özellikleri

Güvenilir olmaları en belirgin özellikleridir. Özgürlüğüne düşkün,çalışkan,azimli açık sözlü ve araştırmacılardır

Yay Burcunun Olumsuz Özellikleri

Yay Burçlarının olumsuz özelliklerinden en belirgin olanı zaman zaman anlaşılmaz ve mesafeli olmalarıdır. Aynı zamanda çok kuşkucu olmaları ilişkilerinde sıkıntı yaratabilmektedir.

Yay Burcu Kadının Genel Özellikleri

Okumaya ve araştırmaya meraklı olan Yay Burcu kadınlarının en belirgin özelliği kültürlü olmalarıdır. Bu özellikleri sayesinde gittikleri her yerde her ortamda dikkatleri üzerilerine çekmeyi başarırlar. Mizah duygusunun da gelişmiş olmasından kaynaklanan espri kabiliyetiyle çevresindeki herkesi eğlendirir. Bu yüzden her zaman aranılan bir kadın olmuştur.

Yay Burcu kadını oldukça akıllı ve zekidir. Alımlı ve cazibeli duruşlarıyla her zaman dikkat çekmeyi başarır ve ön plana çıkar. Yeniliklere açıktır ve hayatında sürekli değişiklikler yapar.

Yay Burcu kadını normal hayatında olduğu gibi aşk hayatında da dürüst bir yapıya sahiptir. Özgürlüğüne çok düşkün olan Yay Burcu kadını aşırı kıskanç ve kendisini kısıtlayan bir partnerle asla yapamaz. Aynı zamanda çok romantik ve ateşli bir kadındır. İlgi ve iltifattan aşırı derecede hoşlanan Yay Burcu kadını ilgisiz ve ruhuna dokunmayan bir partnerle de ilişkisini kısa sürede sonlandırır.

Yay Burcu Erkeğinin Genel Özellikleri

Yay Burcu erkeğinin en belirgin özellikleri arasında entelektüel ve kibar olması yer alır. Yay burcu erkeği çok iyimser bir burç olduğu için kimse hakkında olumsuz düşünmez ve insanlar arasında sınıflandırma yapmaz. Cana yakındırlar. Çok konuşkan ve içten bir kişiliğe sahiptir. Sosyal olarak çok aktiftirler. Arkadaşlık kavramana çok değer verirler. Zaten çevresi tarafından da samimiyetinden dolayı her zaman sevilirler.

Yay Burcu erkeği araştırmaya ve öğrenmeye meraklı olduğu için hemen hemen her konuda bilgi sahibidir. Eleştirmeyi sever ancak kendisi eleştirildiği zaman kimi zaman ters davranabilir. Yay burcu erkeği yersiz şakaları sever. Çift karakterlidirler. Birincisi insanın başını şişirecek kadar çok konuşan, her konuda bilgi sahibi,  diğer karakter ise, çok şey yaşamış oturaklı, sözleriyle karşısındaki insanları  derinden etkileyebilen bir erkektir.

Yay Burcu erkekleri aşk hayatında kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Özgür kalmak ister. Bağlılık konusunda pek başarılı değillerdir. Ancak gerçekten aşık olduklarında sadık kalabilmektedir. Yay burcu erkeği romantik ve son derece flörtçüdür. Bir kadınla birlikte olmak istiyorsa onu muhakkak elde eder. Cazibeli yapısı ona bu konuda oldukça fazla yardımcı olur. Yay Burcu erkeği aşık olduğu takdirde zaman zaman kıskançlık gösterebilir.

Diğer astroloji yazılarımız için tıklayın.

Latest posts by Zeynep Taşkın (see all)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir