oglak-burcu-genel-ozellikleri

Oğlak Burcu Genel Özellikleri

Oğlak Burcu Genel Özellikleri

oglak-burcu-genel-ozellikleri

 

Oğlak Burcu genel özellikleri arasında en belirgin olanı kendinden emin oluşları, güçlü kişilikleri ve sarsılmaz yapıları olmasıdır. Oğlak Burcu tüm bu karakteristik özelliklerini dış görünüşüne yansıtır. İnsanlara karşı mesafeli dursalar da iç dünyalarında hep sevgiye ve ilgiye açtırlar.

Oğlak Burçları maddiyata çok önem verdikleri için öncelikleri para ve iştir. Oğlak Burçları için aşk genellikle ikinci sıradadır. En büyük hazları başarıdır. İnandıkları ve koydukları kurallardan asla vazgeçmezler ve bu kurallardan dışarı çıkmazlar.

Oğlak Burçları çok ciddi bir görünüme sahiptir. Üzerine gelen sorumluluklardan kaçmaz. Yeniliğe pek açık değillerdir. İnatçı kişilikleri sayesinde başarıya hep yakındırlar pes etmezler. Oğlak burçlarını diğer burçlar kuşağından ayıran en önemli özellik sabırlı ve mantıklı olmalarıdır. Zamanı çok iyi kullanmayı bildikler için hamle yetenekleri çok yüksektir. Oğlak burçları bu özelliklerini gerek sosyal hayat, gerek iş hayatı, gerekse aşk hayatında kullanırlar. Oldukça azimlidirler.

Oğlak burcunun hayatını iki şekilde ele alabiliriz. 30,35 yaş öncesi ve sonrası, Oğlak burçları bu yaş aralığına gelene kadar kendilerini bulma arayışına girer. 30-35 yaş aralığında ise yönetici gezegeni  Satürn’ün etkisine girerler ve değişime başlarlar. Yaşamlarının ikinci evresi olan 30-35 yaş aralığında Oğlak Burçları için karakter ağırlıklı değişimli meydana gelir. Kişilikleri oturur. Oğlak burcu erkeği ve kadını ilişki anlamında kendilerini gecikme sonrasında keşfetmiş olurlar.

Oğlak Burçları aşırı alıngan bir yapıya sahiptir. Eğer bu durumu durduramazlarsa dışarıya kendilerini tamamen kapatırlar. Dışarıdan sert ve kendi kendilerine yeter görünümleri yüzünden soğuk görünseler de aslında içleri sıcacıktır.  Oğlak Burçları gelenek ve göreneklere bağlıdır. Toplum kurallarının dışına çıkmayı sevmezler. Topluma karşı duyarlıdırlar. Yaptıkları işlerin geleceğe katkısı olmasını isterler.

Hırsları yüksek olan oğlaklar, mutlu olmak istiyorlarsa biraz daha ılımlı olmalıdır. Aksi takdirde hırsları mutluluklarının önüne geçecektir. Hırslı yapıları, karanlık tarafların hedefe ilerlerken yardımcı olarak kendilerine yardımcı olarak kullanırlar.

Oğlak Burçları sosyal hayatta ön plana çıkmayı pek sevmezler. Monoton hayata yatkındırlar. İnsanların Oğlak Burcu erkeğine ve Oğlak burcu kadınına yaklaşmaları zordur. Size yakınlık duymaları için güvenlerini kazanmalısınız.

Oğlak Burçları ilişkilerinde pek hoşgörülü değildir. Kendilerine karşı çıkılmasına katlanamazlar. Onlarla uyumu yakalayabilmek için mantık ve zekalarına hitap etmelisiniz. Aşk konusunda Boğa, Başak ve Yengeç burçlarıyla iyi anlaşır. Oğlak burçları ilişkilerinde uç noktaları yaşamazlar ve uçlardan hoşlanmazlar. Oğlak Burcu titiz ve zorlu bir burçtur. Zaman Zaman aşırı tepkiler verebilirler.

Oğlak Burcunun Olumlu Yönleri

Oğlak Burcunun olumlu yönlerinin başında her zaman azimli, dürüst ve  güvenilir olmaları gelir. Ayrıca sabırlı olmaları da diğer olumlu özelliklerindendir.

 

Oğlak Burcu Olumsuz Yönleri

Oğlak Burcunun en belirgin olumsuz yanları arasında ketum ve mesafeli olmaları yer alır. Ayrıca tutuculardır zaman zaman bu durum cimri davranmalarına neden olabilir. Kuşkucu yapıları da zaman zaman ilişkilerine zarar verebilir.

 

Oğlak Burcu Kadının Genel Özellikleri

Oğlak Burcu kadını fiziksel olarak, Güzel yüz hatlarına sahiptirler. Saçları gür ve bakımlıdır. Boyları çok uzun olmasa da genel olarak bacak boyları uzundur. Genellikle ince yapıdadırlar.

Oğlak Burcu kadını güçlü bir kişiliğe sahiptir ve kendileri de bunun farkındadır. Oğlak kadını ilişkilerinde macera kadını değildir. Bir erkek Oğlak kadınıyla evlenmeyi düşünmüyorsa ona pek yaklaşmamalıdır.  Oğlak kadını istediği erkeği elde edene kadar, erkeğin istediği gibi davranır. İstediğini elde ettikten sonra değişmeye başlar o kırılgan tavırdan çıkar. Adeta yavru bir kediden kaplana dönüşür. Bu da partnerinde hayal kırıklığına neden olur. Sevdikleri zaman karşısındakini bunaltacak kadar kıskanç olabilirler.

Oğlak Kadını romantizmi sever. Fırtınalı aşk hayatı onlara göre değildir. İlişkilerini hep uzun süreli tutmak ister. Genellikle de istediğini alır. Oğlak kadınları duygularını belli etme konusunda çekingendirler. Hayal kırıklığına uğradıkları zaman sağlık konusunda ne kadar titiz olsalar da duygusal ve ruhsal açıdan sorunlar yaşayabilirler.

Oğlak Burcu kadınları fiziksel ilişkilerde yeteri kadar iyi olmayabilir ancak sevgisine güvendiği aşırı derecede inandığı partnerine fedakar davranışlarda bulanabilir.

Ev sahipliği konusunda Oğlak kadını çok başarılıdır. Çok iyi yemek yapar muhabbet eder. Organizasyon yetenekleri kuvvetlidir. Oğlak kadınlarını evlilik hayatında en mutlu eden şey sürekli partnerinin ona sevildiğini sevildiğini hissettirmesidir.

Oğlak burcu kadını spor yapmayı sever. Sağlığına her zaman dikkat eder. Burçlar kuşağının en sağlıklı burcu Oğlak Burcudur.

Oğlak Burcu Erkeğinin Genel Özellikleri

 

Oğlak Burcu erkeğinin en belirgin fiziksel özelliği yakışıklı ve uzun boylu olmalarıdır. Oğlak erkekleri yakışıklı, uzun boylu, ve kuvvetlidir. Giyim konusunda her zaman çok şıktır. Genellikle siyah saçlıdırlar.

Oğlak Burcu erkeği kendilerine sınırsız güvenirler. Bu nedenle Oğlak erkeğine yaklaşmak zordur. Oğlak erkeği ılımlı ve güçlüdür. Oğlak burcu erkeği tam bir baba figüründedir.

Oğlak Burcu erkekleri tam donanımlı bir otoriteye sahiptir. Aldıkları kararın sorgulanmasına çok kızar. Oğlak burcu erkeği “kararları ben alırım “ durumunu partnerine o kadar aşılamıştır ki, partnerinin ona sormadan kolay kolay karar veremediğini görürüz. Oğlak Burcu erkeği kadınlar tarafından iyi niyetinin suistimalinden ve yaralanmaktan çok korkar. Düşüncelerini net olarak aktarmaz. Bunu yapması için öncelikle partnerinin aşkına inanması lazım. İlişkilerinde partnerleri zaman zaman ilişkiyi tek kişi yaşadıkları hissine kapılabilir ve ilişki bu nedenle sona erebilir. Geç evlilik yaparlar.  Oğlak Burcu erkeği ilişkilerinde kıskançtır. Aşk konusunda romantik ve sıcakkanlı değillerdir. Randevularına geç kalabilir, özel bir bulaşmada çiçek almayı unutabilirler. İnce ayrıntılara dikkat etmezler. Ama durum asla partnerini düşünmediği anlamına gelmez. Tabi yükselen burç ve doğum haritasının etkisiyle istisnai durumlar yaşanabilir. Hayatlarındaki en önemli nokta genellikle iş hayatlarıdır.

Diğer astroloji yazılarımız için tıklayın.

Latest posts by Zeynep Taşkın (see all)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir