kova-burcu-genel-ozellikleri

Kova Burcu Genel Özellikleri

Kova Burcu Genel Özellikleri

kova-burcu-genel-ozellikleri

Merhaba Kadın Kısmı okuyucuları, 20 Ocak – 18 Şubat aralığında doğan kişilere verilen “Kova Burcu” hakkında tüm detayları bu yazımızda anlatıyoruz.

Kova Burcu Olumlu Yanları

Kova burcunun en dikkat çekici olumlu özelliği arkadaş canlısı olmasıdır. Her zaman insancıl yaklaşımlarıyla ön planda olurlar. Her insana yardım etmek ister. Her zaman iyimserdir. Olumsuz düşünmekten haz etmez. Hoşgörülü ve yaratıcı insanlardır.

 

Kova Burcu Olumsuz Yanları

Kova Burcunun en dikkat çeken olumsuz yanı ise, sorumsuz ve saplantılı olmasıdır. Dediğim dedik ve asi bir yapısı vardır. Kimi zaman sıra dışı tuhaf davranışlarda bulunabilir. Dengesiz davranışları da diğer olumsuz özellikleri arasında yer almaktadır.

 

Kova Burcunun Genel Özellikleri

Gelelim Kova burcu genel özelliklerine;

Öncelikle Kova burcu insanları özgürlüklerine çok düşkündür. Bu yüzden kısıtlanmaktan ve bağlanmaktan hoşlanmaz buda haliyle ilişkilerinde sıkıntı çekmelerine neden olur. Kova Burcu hava grubundan olup Enerjisi yüksek oldukça zeki ve önsezileri yüksek bir burçtur.

Kova burcu, Üranüs’ün etkisi altına girmiş bir burçtur. Uranüs hem değişimin hem de devrimin gezegeni olarak adlandırılır bu nedenle Kova burcu  yeniliğe çok açıktır. Sürekli değişmek ve gelişmek ister. Özgürlükçü ve yaratıcı bir ruha sahiptir. Ancak bunların hepsi gerçeklik ve akıl üzerine kuruludur. Kova burcu realist bir burçtur bu nedenle birçok şeyde akıl ve gerçeklik arar. Kova burcu karar verme konusunda sabit fikirlidir. Bildiğinden kolay kolay şaşmaz. Onu aldığı karardan vazgeçirmek hiç de kolay değildir.

Kova Burcu’nun kişiliği dengeledir. Ancak kimi zaman değişik etkilerden dolayı değişim gösterebilir ve beklenmedik davranışlar sergileyebilirler. Hoşlarına gitmeyen bir şeyi hemen değiştirmek ve ideallerine göre uyarlar. Kova Burcu’nun idealinde baskıya karşı çıkmak vardır ve gerekirse bunun için savaşmaktan hiç çekinmeyecektir.

 

Kova Burcu Kadını Genel Özellikleri

Kova Burcu kadını özgürlüğüne düşkündür. Kısıtlanmaktan hiç hoşlanmaz. Kendisini kısıtladığını düşündüğü insanlardan hemen uzaklaşır.

Kova Burcu kadını kararlıdır. Yapmak istediği elde etmek istediği her şeye sahip olurlar. Değişken ve becerikli bir karakterde olmaları ise bu durumda oldukça etkili bir rol oynar.

 

Kova Burcu kadınlarının en dikkat çekici fiziksel özelliği gözleridir. Her zaman uzaklara dalan çekici gözlere sahiptirler, Saçları ince telli ve oldukça bakımlıdır. Konuşurken jest ve mimiklerini kullanır. Kaşlarını sık sık kaldırır ve buda onun daha çekici görünmesine neden olur. Orantılı bir yüze, hoş ve biçimli dudaklara sahiptir. Burunları ise küçük bir yapıya sahiptir. Yürüyüşleri hoştur.

Her zaman kendilerine özgün bir stilleri olduğu için genellikle modayı takip etmezler. İlginç kıyafetlerden ve canlı renklerden hoşlanırlar.

Kova burcu kadını aynı zamanda cesur, akılcı ve çalışkan kadınlardır. Bu nedenle Kova Burcu kadını iş hayatını çok sever, çalışmaktan asla şikayet etmez ve her zaman kariyer planları olur. Maddi konularda ise Kova kadını oldukça savurgandır. Elindeki parayı düşünmeden harcamayı severler.

Kova kadınının duygusal olarak çok hassas bir karakteri vardır. Dürüst ve güvenilir yapıya sahiptirler. Her zaman nettirler dolambaçlı işleri sevmezler.

Kova Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Kova Burcu erkeği son derece kibar kibardır. Herkese karşı nazik ve içten davranır. İnsanları kırmaktan ve kaba davranmaktan her zaman çekinirler.

Kova Burcu erkeği hayata daima olumlu ve eğlenceli yönünden bakar. Haliyle buda onu kişilik olarak neşeli ve hoş bir hale getirir. Bu özellikleri Kova burcu erkeklerinin dışarıda sevilmesini ve saygı duyulmasını sağlar. Kova burcu erkeği de Kova Burcu kadını gibi özgürlüğüne düşkündür ve kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Kova burcunun kişiliğini almak zordur.

Kova Burcu erkekleri genellikle aklı ve mantığıyla hareket eder, ve buna göre konuşur. Kimi insanlar onun duygusuz olduğunu düşünmesinin nedeni duygularını belli etmemesidir. Kova Burcu iç dünyasında çok duygusaldır ancak bunu çok nadiren belli ederler.

Kova burcu erkeği ailesine ve arkadaşlarına çok değer verir. Aslında onları kardeşi gibi görür. Dostlarıyla tüm ilgi alanlarını, tutkularını ve düşüncelerini paylaşır. Onlar için yapamayacağı şey yoktur.  Ailesine de çok düşkündür. Ev hayatının onun için ayrı önemi vardır. Evli olsun olmasın daime ailesine değer verir.

Diğer astroloji yazılarımız için tıklayın.

 

Kadın Kısmı

Kadınlara kendini özel hissettiren kadın Blogu. Kadın, Kadın Sağlık, Cinsellik, Diyet, Güzellik, Makyaj, Moda, Astroloji, Magazin konuları ve daha fazlası.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir