koc-burcu-genel-ozellikleri

Koç Burcu Genel Özellikleri

Koç Burcu Genel Özellikleri

koc-burcu-genel-ozellikleri

Merhaba kızlar, bu yazımızda Koç Burcunun Genel Özellikleri ile ilgili yazacağız. Koç burcu elementi ateş olan ve yönetici gezegeni Mars olan bir burçtur. Uğurlu sayıları 1 ile 9 olmakla birlikte en uğurlu günü de Salı’dır. Sevdiği renk kırmızı olup koyun hayvanından gelmektedir. Tarot kartı imparator olan Koç Burcunun en kıymetli taşı Elmas, en kıymetli madeni de demirdir. Koç burcu tarihleri (21 Mart – 19 Nisan) olarak belirlenmiştir.

Koç Burcuna ait olumlu yanlar nelerdir?

Koç burcu insanı öncülük etmeyi çok sever. Özellikle girişken ruhu ve maceracı kişiliği bir çok işe önayak olmasına yarar. İnsanları yönlendirmeyi ve hedeflendirmeyi çok iyi bilir. Yüksek enerjisi insanlara pozitif olarak geri dönüş yapar. Engelleri aşar ve sınırlamaları hiç sevmez. Liderlik, dürüstlük, pratiklik ve hızlılık onun kanında vardır.

Koç Burcunun Olumsuz Yanları

Koç burcunun iyi yanlarına öncülük eklemiştik ancak bu öncülük içgüdüsü kişinin egosunu da arttırdığı gibi Egozim problemini de yanında getiriyor. Koç burcu insanı karşı tarafın kararlarını yıkabilir, kendini ön tarafa çıkartabilir. Alay ve isyankar tavırlar sergileyebildiği gibi karşısındakini çok kolay kırabilir.

Koç Burcunun Takım Yıldızı

Koç takım yıldızına ait en baş yıldızlar, Shedar, Ruckbah ve Dat El Cursa yıldızlarıdır. İlk dekanatta, Cassiopeia, ortada Cetus ve en sonda ise Perseus bulunur.

 

koc-burcu-kadini

Koç Burcu Kadını Geniş ve Detayı Özellikleri

Koç burcu kadını oldukça neşeli ve hareketlidir. Konuşmayı çok seven Koç burcu kadını yaşamı boyunca girişim yapmaktan çekinmez. Beklenilenden çok daha fazla espri yeteneğine sahiptir. Alımlı, güzel ve atletik bir vücut yapısına sahiptir. Eleştirmeyi sevdiği gibi hoşuna gitmeyen şeyleri de hemen söyler. Girdiği ortamda hemen güzelliği ile dikkatleri üstüne çekmeyi bilir.

Koç burcu kadını iş hayatında da oldukça başarılı ve hırslıdır. Kafasına koyduğu şeyi yapmak için bir yol çizer ve o yoldan onu kimse çıkartamaz. Zamanını çok iyi kullanır. Çalışkan ve özverilidir. Koç kadını iş hayatında sempatik çizgisi ile çok kolay arkadaş edinir. Eğlenceli ve aranan bir arkadaştır. Kendisinin yaptığı şeyleri hiç beğenmez ve hep daha iyisi için çalışır. Dostları onun için çok önemlidir. Dostlarının iyiliği için kendinden fedakarlık eder.

Koç burcu kadını duygusal yapısı ile çok çabuk kırılır. Evine ve ailesine çok bağlıdır. Her konuda olduğu gibi bu konuda da hata istemez ve her şey ile çok güzel olsun ister.  Koç burcu kadını sürekli olarak hareket içinde olmak ister bu yüzden sosyal hayatında da boş durmaz. Arkadaşları ile görüşür, spora gider ve vaktini dolu geçirmekten keyif alır.

koc-burcunu-2016-da-neler-bekliyor

Koç Burcu Erkeği Geniş ve Detaylı Özellikleri

Koç burcu erkeği kendine oldukça güvenen, hareketi ve eğlenceyi seven enerjik yapılı bir kişiliktir. Otorite kurmayı ve yönetmeyi çok sever. Bu hareketleri dolayısı ile toplum içinde hızlıca fark edilir. Dik başlılığı yüzünden kalp kırabilir ve hatasını kabul etmez. Bencillik konusunda problemler yaşar.

Koç burcu erkeği sınırlandırılmayı sevmez özgürlük onun kanına işlemiştir. Dostları ve arkadaşları için çok fedakardır. İnsanlara yardımcı olmak ve problemlerini çözmek en çok sevdiği şeylerden biridir. Cömert ve eli bol bir yapıya sahiptir. Başkalarının yanında çalışmaktansa kendi işini kurmak ve devam ettirmek koç burcu erkeği için daha makuldur. Başkaları tarafından yönetilmeyi hiç sevmez. Koç burcu erkeğini sinirlendirmek bir çok ağır lafı duymaya hazır olmak demektir. Kızdığı zaman çok kırıcı olur ve sözlerini düşünmeden dile getirir. Ev hayatına ve ailesine çok düşkündür.

Evet hanımlar, bu yazımızda koç burcu özellikleri, koç burcu erkeği ve koç burcu kadını ile ilgili detaylı bilgiler verdik. Eğer yazımızı beğendiyseniz lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin.

Kadın Kısmı

Kadınlara kendini özel hissettiren kadın Blogu. Kadın, Kadın Sağlık, Cinsellik, Diyet, Güzellik, Makyaj, Moda, Astroloji, Magazin konuları ve daha fazlası.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir