balik-burcu-genel-ozellikleri

Balık Burcu Genel Özellikleri

Balık Burcu Genel Özellikleri

balik-burcu-genel-ozellikleri

Merhaba Kadın Kısmı okuyucuları, Bu yazımızda sizlere Balık Burcu hakkında bilgi vereceğiz.

20 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında doğan kişiler Balık Burcu olmaktadır. Balık Burcu burçlar kuşağının en son burcu olduğu için diğer tüm burçların özetidir. Diğer tüm burçların olumlu – olumsuz özelliklerini taşımaktadır. Balık Burcu insanları romantik, hayalperest, gizemli ve idealistir. Balık Burcu genellikle mantıklarıyla hareket ediyor gibi görünse de duygularıyla hareket eder ve çoğu zaman birçok konuyu mantık süzgecinden geçirmeden söyleyebilirler.

Balık Burcu hayalperest bir burç olduğu için son derece yaratıcıdır. Balık Burçları her konuda çok yeteneklidir. Özellikle güzel sanatlar, müzik, dans, edebiyat, fesefe gibi konularda da oldukça başarılıdırlar. Balık Burçları övünmeyi sevmedikleri için başarılarını ve yeteneklerini gizli tutmak isterler.

Balıklar ne kadar sakin görünse de içlerinde kimsenin bilemeyeceği, anlayamayacağı fırtınalarla boğuşurlar. Bu burçtaki insanların en belirgin özellikleri ise belirgin önsezileridir.  Önsezileri inanılmaz derecede güçlüdür. Bu özellikleriyle ileriyi görebilir ve ona göre hareket ederler. Çok gizemli ve çözülmesi zor karakterleri vardır. Herkes onunla kolay kolay iyi geçinemez. Merhamet duyguları yüksektir. Kimseyi kırmamaya özen gösterir ve dikkat ederler. Ancak kızarsa karşısındakine karşı tüm silahlarını korkmadan çıkartır Karşısındakini kolayca üzüp kırabilir. Yine de daha sonrasında pişmanlık duyabilirler.

Balık burcu ilgiliyi sever. İlgi göremediği takdirde kırılır ve içine kapanır. Sonrasında da içine kapanacağı için derdini sıkıntısını paylaşmaz. Melankoliye eğilimlidirler. Bu yüzden sıkıntı çekmeye yatkındırlar.

Balık burçları çok hassastır. Tüm burçlar içerisinde balıklar kadar renkli hayalleriyle yaşayan bir burç yoktur. Balık Burcunun hayalleri kıymetlidir ve hayallerinin peşinden koşmaktan asla vazgeçmezler. Gerçeğe dönüşmeyenler hayalleri onu fazlasıyla üzer. Duyguları kendilerini fazlasıyla yönlendirdiği için sağlık konusunda genellikle psikolojik sorunlar yaşarlar.

Balık burçları giyim konusunda son derece özeni ve dikkatlidir. Vücutlarını çok iyi tanıdıkları için kendilerine neyin yakışıp neyin yakışmayacağını çok iyi bilirler. Bu burcun kadınının da erkeğinin de ayakkabılara karşı ayrıca bir düşkünlüğü vardır ve pahalı ayakkabılar tercih ederler.

Balık Burcunun Olumlu Özellikleri

Balık burcunun en önemli olumlu özellikleri arasında merhametli, duyarlı, şefkatli ve romantik olmalıdır. Ayrıca yaratıcılık ruhları ve önsezilerinin kuvvetli olması da önemli özellikleri arasındadır.

 

Balık Burcunun Olumsuz Özellikleri

Balık Burcunun en dikkat çekici olumsuz özellikleri arasında kararsız olmaları, tembel olmaları ve hastalık hastası olmaları yer alır. Ayrıca sürekli değişken bir yapıya sahip olup, monotonlardır. Bağımlılık duyguları bazen aşırıya kaçabilir.

Balık Burcu Kadını Özellikleri

Balık Burcu kadınları fiziksel olarak, dalgalı veya kıvırcık saçlıdır. Boyları fazla uzun değildir, genellikle orta boyludur. En dikkat çekici özellikleri bakışları ve kirpik yapılarıdır. Yüz hatları genellikle yuvarlaktır. Moda dergisinden fırlamış gibi şık giyinirler. Giyim konusunda oldukça başarılıdırlar.

Balık Burcu kadını kişilik olarak da hırslı ve inatçılığıyla istediğini elde eden bir kadındır. Bir şeyi elde etmek istiyorsa onu muhakkak elde edecektir. Kıskanç bir karaktere sahiptir. Herkes tarafından beğenilen çekici bir kadındır.  Son derece sempatik ve iyi huyludur. Evcimen yapıları vardır. Evde olmaktan mutluluk duyarlar. Balık Burcu kadını sezgileri yüksek olduğu için, sezgilerine önem verir ve ona göre hareket eder. Ağlamayı sevdiğini söyleyebiliriz. Bu eylem onları rahatlatmaktadır. Bu Burcun kadınlarının güzelliğe zaafı vardır. Gözlerine güzel gelen her şeye karşı aşırı düşkün olurlar. Her zaman konforlu ve rahat bir hayat isterler. Şıklığı ve kaliteyi çok severler. Misafirperver oldukları için misafirlerini çok şık ve kaliteli bir şekilde ağırlar.

Balık Burcu kadınları ayrıca sanata düşkün oldukları gibi bu alanlarda da yeteneklilerdir. Renkli iç dünyaları da bu konuda kendilerini destekler.

 

Balık Burcu Erkeği Özellikleri

Balık Burcu erkeği fiziksel olarak hafif toplu bir yapıya sahiptir. Ne kadar zayıf olurlarsa olsunlar yüzleri hep topludur. Kilo almaya müsaittirler.

Balık Burcu erkeğini en iyi anlatan kelime hayalperestliktir. Hayatının her alanında derin hayalleri vardır. Kimi zaman bu durum gerçekçilikten uzaklaşır. Bir diğer dikkat çekici özelliği ise duygusallığıdır. Her zaman duygularıyla hareket eder. Romantizmden hoşlanır ve anlayışlılardır. Çevresine kibar ve beyefendi izlenimi bırakırlar. İnsanları kırmaktan kaçınsa da kimi zaman kendisinden beklenmeyecek kadar kırıcı olarak çevresindekileri şaşırtır. Aslında bu durum zaman zaman yanlış kelimeler seçmesinden dolayı yaşanır.

Balık Burcu erkekleri en az Terazi erkekleri kadar sanatsal bir ruha sahiptir. Güzelliği ve zarafeti sever. Sosyal bir yaşantıya sahiptirler. Gezmekten, eğlenmekten güzel vakit geçirmekten hoşlanır. Yeni yerler keşfetmeyi severler. Sosyal oldukları kadar ailesine de çok düşkündürler. Ailesiyle vakit geçirmekten keyif alır. Ancak kavga ve tartışma ortamlarında bulunmaktan hoşlanmazlar.

Diğer astroloji yazılarımız için tıklayın.

Latest posts by Zeynep Taşkın (see all)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir